Houbovník

Houbovník Dobrý den, posílám vám recept na pochoutku, Houbovník. U nás se jí obvykle na vánoce po polévce, nebo když na něj dostaneme chuť. Dobrou chuť. S pozdravem a přáním stálého zdraví a dobré nálady posluchač Franta Opršal z Úval. I my vám přejeme stálé zdraví a doufáme, že pošlete další recept na dobrotu, kterou bychom si měli vyzkoušet.

Houbovník

Suroviny:
¼ kg měkkého tvarohu
sušené houby
hrubá krupice podle potřeby
strouhanka
olej nebo sádlo
 
Postup:
Nejprve uvaříme sušené houby (nejlepší je směs). Přidáme sůl a kmín.
Po vychladnutí houby jemně nasekáme, smícháme s tvarohem, přidáme vývar z hub, hrubou krupici, trochu strouhané housky a podle potřeby pár lžic oleje nebo sádla.
Směs nalijeme do vymazaného a strouhankou vysypaného pekáče.
V předehřáté troubě pečeme asi tři čtvrtě hodiny. Houbovník je hotový až když se nelepí na špejli.
 

Další články

Sýrová roláda s uzeným lososem

Sýrová roláda s uzeným lososem
20.1.2014 - „Odvolávám se na výzvu při velmi zajímavém zpracovávání lososa a dovoluji si zaslat rychlý recept ze studené kuchyně, roláda se bude hodit právě v přicházejících svátečních dnech. Lze si ji připravit předem a na stůl pak může přijít dle chuti a potřeby.“ Napsala nám paní Jana Kutilová, kterou jsme inspirovali receptem na lososa s pomerančovou omáčkou. Jsme rádi, že vás zaujal. Nám se ten váš taky moc líbí.

Zelí na pivě

Zelí na pivě
1.1.2014 - Paní Eva Kracíková nám posílá recepty často a vždy to stojí za to. Tentokrát nám poslala kalorickou bombu – a to doslova a do písmene. Výživoví poradci by nás asi nepochválili. Ale myslíme si, že čas od času si zelí na pivě dát můžeme.

Plněný kapr

Plněný kapr
22.12.2013 - „Dobrý den ! Nevím, zda se u vás tento recept už neobjevil, ale je výborný. Přestože jsme na Vánoce bývaly s maminkou a cérenkou jen tři, kupovaly jsme kapry dva - jednoho jsme klasicky smažily, druhého naplnily a upekly.“ Napsala nám paní Helena Hradecká. A my jsme si s chutí recept přečetli. Jen nám chybí odpověď na jednu otázku. Který kapr zmizel dřív?

Dietní bramborový salát

Dietní bramborový salát
22.12.2013 - Paní Věra Bubníková také reagovala na naši výzvu, abyste nám poslali recept na ten „nejlepší bramborový salát“. A je pravda, že tento nás docela překvapil. Recept získala od vrchní kuchařky z jednoho interhotelu. Ta jí věnovala. A tak se u Bubníků tento salát dělá v kteroukoli roční dobu. Třeba k večeři jen s houskou. Je to velmi netradiční – ale prý mňam. Chce to jen vyladit jednotlivé přísady každému podle jeho chuti.

Maminčin bramborový salát

Maminčin bramborový salát
22.12.2013 - Připravujete si doma bramborový salát? Pak si troufáme tvrdit, že na devadesátdevět procent ten samý připravovali také vaše maminka nebo tatínek. Jsou recepty, které si předáváme z generace na generaci. Tu samou zkušenost má i paní Marie Kubátová, která poslala recept na salát, který dělala její maminka. Ani se nedivíme, že jste jej zařadila do vašeho jídelníčku. Musí být výborný.

Bramborový salát (méně známý)

Bramborový salát (méně známý)
22.12.2013 - Dobrý den, posílám vlastní nápad na bramborový salát, který je sice zvláštní, ale chutná dobře. Napsala nám paní Daniela Hazuková. Musíme uznat, že se jedná o zajímavé a hlavně neobvyklé suroviny, ale chutnat to může výborně. A ještě paní Daniela přidala hezký vzkaz: „Přeji všem, samozřejmě včetně paní Zdeny Kabourkové a pana Pavla Klicpery dobrou chuť. S milými vánočními pozdravy a s přáním zdravě radostného vykročení do roku 2014“ Děkujeme a přejeme hodně zdraví a spokojenosti v novém roce.
  «   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10     »  »|
Zobrazeno 1 - 6 záznamů (z celkových 125)